Investiční weby jako zdroj finančních tipů ♨️ [Souhrn] 🥰️

Pokud se Vám článek líbil, neváhejte ho sdílet:

  • Sdílet článek s názvem "Investiční weby jako zdroj finančních tipů ♨️ [Souhrn] 🥰️" na WhatsAppu
  • Sdílet článek s názvem "Investiční weby jako zdroj finančních tipů ♨️ [Souhrn] 🥰️" na Facebooku
  • Sdílet článek s názvem "Investiční weby jako zdroj finančních tipů ♨️ [Souhrn] 🥰️" na Twitteru
  • Sdílet článek s názvem "Investiční weby jako zdroj finančních tipů ♨️ [Souhrn] 🥰️" na LinkedIn

V tomto článku najdete informace týkající se především financí a investic. Následující tipy mohou být užitečné v případě, že Vás zajímá jak fungují různé formy investování a jak si vybudovat finanční svobodu a finanční polštář. Dále jde-li Vám o finanční sebevzdělávání a další obecné tipy týkající se fungování finančního systému. Jedním z hlavních účelů tohoto článku je také posílení finanční gramotnosti čtenářů. Článek si neklade za cíl hodnotit aktuální situaci na trhu, ale jde o souhrn rad, které by měly být v nejlepším případě aktuální napříč časovými obdobími. Nejedná se však v žádném případě o přímé finanční rady. Jedním z prvních tipů bude samozřejmě: "Vždy si udělejte vlastní průzkum a zvažte jaká jsou rizika konkrétní zvažované investice." Nyní se již vrhneme na samotné tipy.

🚨 Pozor na špatné rady - vzdělávejte se

Pokud se nenaučíte hospodařit se svými penězi, ostatní lidé Vás o ně pravděpodobně legálně či nelegálně oberou. Někteří z těchto lidí mohou mít špatné úmysly, například bezohlední finanční poradci. Jiní to možná myslí dobře, ale nejsou plně informováni o vašich aktuálních finančních poměrech, jako například příbuzní, kteří Vám například doporučují koupit si vlastní nemovitost – i když jediný způsob, jak byste si to teď mohli dovolit, by bylo požádat o hypotéku s riskantně nastavenými sazbami.

Místo toho, abyste se spoléhali na náhodné rady od nekvalifikovaných lidí, postarejte se o svou vlastní finanční budoucnost a přečtěte si několik knih o osobních financích. Můžeme určitě pro začátek doporučit knihu Bohatý táta, chudý táta od R. T. Kiyosakiho, ze které budou také pocházet některé tipy v tomto článku.

Jakmile budete vyzbrojeni potřebnými znalostmi, nenechte se nikým svést z Vaší nastavené cesty – ať už je to někdo jiný, kdo vám bude chtít vysát bankovní účet například lákáním k investici, které nerozumíte, nebo třeba přátelé, kteří chtějí, abyste s nimi každý víkend vyrazili ven a rozfofrovali s nimi hromady peněz, které plánujete použít na něco jiného. 🥳

Zdroj: investiční web investopedia.com

💰 Nechte si za svou práci adekvátně zaplatit a utrácejte méně, než vyděláte

Tři kulaté zlaté mince na 100 amerických dolarových bankovkáchPokud se rozhodnete, že je pro Vás nejlepší být zaměstnancem, určitě zvažte, zda dostáváte adekvátně zaplaceno. Může to znít jednoduše, ale přesto mnoho lidí s tímto pravidlem bojuje. Ujistěte se, že víte, jakou hodnotu máte na trhu práce. Můžete to udělat tak, že si zhodnotíte Vaše dovednosti, produktivitu, pracovní úkoly a přínosy pro společnost, ve které pracujete nebo v rámci oboru, ve kterém chcete pracovat. Nedostatečný plat, třeba jen o 2 000 Kč měsíčně může mít významný negativní efekt v průběhu celého Vašeho pracovního života.

Bez ohledu na to, kolik nebo jak málo dostanete zaplaceno, se nikdy neposunete dopředu, pokud utratíte více, než vyděláte. Často je snazší utrácet méně, než vydělávat více, a trocha úsilí ve snižování nákladů v řadě oblastí Vašeho života může vést k úsporám, které se Vám v průběhu času podaří nahromadit. A nemusí jít vždy o extra velké oběti. 🤔

Zdroje: investiční weby thebalance.com a themuse.com

💶 Zvažte metodu s názvem All-Cash Diet

Osoba držící vějíř 100 dolarové bankovky👑 Cash is king. Tak zní prostě staré dobré přísloví. I když v jiné souvislosti. Pokud máte štěstí, Vaši rodiče vás již naučili, jak dosáhnout lepší sebekontroly. Pokud ne, mějte na paměti, že čím dříve se naučíte tuto základní životní dovednost, tím dříve budete mít větší pořádek i ve svých osobních financích.

Jeden z nejdůležitějších způsobů, jak trénovat sebeovládání ve spojitosti se svými financemi, je velmi jednoduchý. Výzkumy ukazují, že je mnohem jednodušší utrácet peníze, které ve skutečnosti nevidíme. A mezi tyto způsoby patří i platba kartou. Platíte-li totiž v hotovosti a vidíte při tom, jak dáváte své těžce vydřené peníze z ruky, většinou to ve výsledku vede k omezení zbytečného utrácení.

Jestli nechcete platit hotovostí, zvažte alespoň použití debetní karty namísto kreditní. Pokud počkáte před koupí věci, kterou chcete (ale nepotřebujete), než si na ní našetříte, uděláte lépe, než při nákupu dané věci za pomocí kreditní karty. Debetní karta strhne peníze z vašeho běžného účtu okamžitě (bez dalších poplatků), ale kreditní karta – pokud si nemůžete dovolit splatit celý zůstatek každý měsíc – je ve skutečnosti půjčka s vysokým úrokem. Osvojíte-li si nebezpečný zvyk nakupovat vše pomocí kreditní karty, budete zbytečně platit úroky za džíny nebo krabici cereálií.

Kreditní karty jsou jistě užitečné a některé dokonce nabízejí skvělé odměny za jejich používání. Je však nezbytné využít je ve svůj prospěch – nikoli ve prospěch finanční instituce, která profituje z vašeho zlozvyku a zapomínání. Kreditní karty si ponechte pouze pro případ nouze – a vždy po obdržení účtu zaplaťte celý dluh. Nežádejte také o každou kreditní kartu, na kterou obdržíte nabídku – a nikdy u sebe nemějte více karet, než jste schopni sledovat. 👀

Pokud tedy soustavně nadměrně utrácíte, doporučujeme za všechno platit jenom v hotovosti. Uvidíte, že to automaticky povede k omezení utrácení.

Zdroj: investiční weby investopedia.com a themuse.com

🔥 Založte si "nouzový fond"

Jedním z nejčastěji opakovaných doporučení v osobních financích je vytvoření tzv. „nouzového fondu“ neboli šetření peněz pro případ nouze a pro vaši budoucnost. Tato jednoduchá praxe vás nejen ochrání před finančními problémy, ale pomůže Vám i psychicky a zdravá psychika je při spravování osobních financí často opomíjená, ale velice významná součást úspěchu. Kromě toho se Vám bude také jistě lépe v noci spát.

I s tím nejnapjatějším rozpočtem – bez ohledu na to, kolik dlužíte na studentských půjčkách nebo dluzích na kreditních kartách a bez ohledu na to, jak nízký je váš plat – existují způsoby, jak každý měsíc uložit alespoň část svých peněz do nouzového fondu.

Další výhodou je, že pokud si zvyknete automaticky spořit peníze, přestanete s úsporami zacházet jako s volnými penězi, ale začnete je považovat za povinný měsíční výdaj. Zanedlouho budete mít našetřeno víc, než jen nouzové peníze – budete mít peníze na důchod, dovolenou nebo časem dokonce peníze potřebné jako základ pro bezpečnou hypotéku.

Pokud vložíte své peníze na standardní spořicí účet, budou v bezpečí a dostupné, kdykoli je budete potřebovat. Tento druh účtu sice neochrání peníze před inflací, ale jedná se v současnosti o nejbezpečnější úložiště peněz s alespoň malým úrokem a s pojištěním vkladu do 2,5 milionu korun. V tomto případě se hlavně ujistěte, že pravidla Vašeho spořicího účtu Vám v případě nouze umožňují dostat se rychle ke svým penězům.❗

🗣 Vytvořte si návyk týkající se utrácení

Před zakoupením čehokoliv, co nepotřebujete se naučte automaticky si v duchu říci: „Je tohle [doplňte věc] lepší, než dovolená na Bali příští rok?“ nebo „Kupuji tento konkrétní produkt běžně za takovou cenu?“

🐾 Vytvořte si menší cíle, které se vedou k těm větším

Otisky nohou na bílém pískuJedna studie ukázala, že čím vzdálenější se cíl zdá, a čím méně jsme si jisti, kdy k němu dojde, tím je pravděpodobnější, že se vzdáme. Takže kromě zaměření se na velké cíle (řekněme koupě domu) se snažte stanovit si také menší, krátkodobé cíle, které přinesou rychlejší výsledky – například ušetřit nějaké peníze každý týden, abyste mohli za šest měsíců podniknout velký výlet.

✍️ Vyhodnocujte svoje nákupy na základě poměru cena/výkon

Může se zdát finančně zodpovědnější koupit si trendy košili za 100 Kč, než obyčejnou košili za 700 Kč. Neměli byste ale ignorovat kvalitu zakoupeného výrobku! Při rozhodování, zda nejnovější technologická hračka, kuchyňská vychytávka nebo kus oblečení za to stojí, zohledněte, kolikrát tuto konkrétní věc použijete. V tomto případě si můžete například i spočítat cenu za hodinu!

🧲 Automatický příkaz je (téměř) magie

Ptáte se proč? Protože díky tomu máte pocit, že peníze, které každý měsíc převádíte na své úspory, se objevují z ničeho nic – i když moc dobře víte, že pocházejí z Vaší výplaty. Pokud peníze, které máte určené na úspory, nikdy nepřijdou na Váš běžný účet, pravděpodobně Vám nebudou ani chybět – a můžete být dokonce příjemně překvapeni, jak moc Váš spořicí účet v průběhu času naroste.

📊 Držte se nastaveného rozpočtu

Osoba sedící na židli drží iPadDůležitým krokem ve snaze dosáhnout lepší finanční situace je vytvoření měsíčního rozpočtu. Koneckonců, jak můžete vědět, kam jdou Vaše peníze, když nemáte vytvořen přehled příjmů a výdajů? Jak si můžete nastavit cíle spoření, když nevíte, kam vaše peníze jdou?

Bez ohledu na to, zda vyděláváte desítky nebo stovky tisíc korun měsíčně, měli byste si vytvořit přehled příjmů a výdajů a na základě toho optimalizovat svoji cashflow.

🤑 Mějte plán spoření

Hnědý a bílý papírový sáčekUž jste to určitě slyšeli: Zaplaťte nejprve sami sobě. Pokud budete čekat, až splníte všechny své ostatní finanční závazky, než začnete spořit či investovat, pravděpodobně se ke spoření nebo investování nikdy nedostanete.

Pokud nemáte peníze nazbyt, omezte výdaje a každý tímto krokem, po prostudování svého měsíčního rozpočtu a jeho optimalizaci, bude schopen ušetřit alespoň část svého výdělku. Rozhodněte se, že si odložíte každý měsíc ideálně alespoň 5 % z platu na úspory. Ještě lepší je nechat si peníze automaticky strhávat z výplaty a ukládat je na oddělený spořicí účet.

🙀 Existuje 5 typů osobních finančních krizí

Svatba mezi ně nepatří. Na svůj nouzový spořicí účet sáhněte pouze v případě, že jste přišli o práci, máte zdravotní pohotovost, porouchalo se Vám auto, máte nouzové výdaje na domácnost (například děravou střechu) nebo potřebujete odcestovat na pohřeb. V ostatních případech řekněte prostě ne, pokud si výdaje nemůžete dovolit.

💰 Máte-li příliš mnoho úspor

Černý smartphone android na hnědý dřevěný stůlJe to vzácné, ale může se to stát. Pokud máte více, než šestiměsíční úspory na svém nouzovém účtu (devítiměsíční, pokud jste OSVČ), pak začněte přemýšlet o dalším investování.

A s tímto se nyní přesuneme na investiční část tipů.

😤 Zkroťte hned na začátku své emoce

Žluté a černé kulaté sušenky„Úspěch v investování nemá nic společného s IQ. To, co potřebujete, je schopnost ovládat se a odolat různým nutkáním, která přivádějí ostatní lidi během investování do problémů.“ To je jedna z moudrostí Warrena Buffetta, předsedy Berkshire Hathaway a často citovaného investičního mudrce a vzoru pro investory, kteří hledají dlouhodobé výnosy. Buffett má na mysli investory, kteří svá investiční rozhodnutí řídí hlavou, nikoli vnitřním pocitem.

Nadměrná aktivita při obchodování vyvolaná emocemi je ve skutečnosti jedním z nejčastějších důvodů, proč investoři přicházejí o své peníze. Všechny tipy týkající se akciového trhu, které následují, mohou investorům pomoci udržet nervy na uzdě a připravit je pro dlouhodobý úspěch.

Zdroj: investiční blog nerdwallet.com

🙀 Naplánujte si dopředu, jak se zachováte během období paniky trhů

Muž v modrém tričku a modrých džínových šortkách sedí na betonových schodech během dneVšichni investoři jsou někdy v pokušení změnit svůj postoj ke svým akciím. Činit okamžitá rozhodnutí však může vést ke klasickému investičnímu propadáku: nakupovat vysoko a prodávat nízko. Zde pomáhá vytvoření investičního deníku, neboli poznámek k jednotlivým akciím.

Zapište si, co dělá každou akcii ve Vašem portfoliu hodnotnou, dokud máte čistou mysl a zapište si také okolnosti, které by ospravedlnily propad jednotlivých akcií. Investiční deník by mohl vypadat například takto:

Proč kupuji? Uveďte, co Vás na společnosti láká, a příležitost, kterou vidíte do budoucna.

Jaká jsou moje očekávání? Jaká měřítka jsou nejdůležitější a jaké z nich použijete k posouzení růstu společnosti? Určete potenciální úskalí pro každou ze společností a označte si problémy, které by mohly znamenat konec společnosti a které by byly známkami pouze dočasného neúspěchu.

Co by mě přimělo akcie prodat? Někdy existují dobré důvody k opuštění pozice. V této části sepište situace, které by Vás přiměly prodat tyto akcie. Nemluvíme o pohybu cen akcií, zejména ne o krátkodobém, ale o zásadních změnách ve společnosti, které ovlivňují její schopnost dlouhodobě růst. Několik příkladů: Společnost ztratí významného zákazníka, nástupce generálního ředitele razantně změní strategii podnikání společnosti a Vy v ní již nevidíte potenciál nebo se objeví významný konkurent nebo se prostě Vaše investiční po přiměřené době zdají mylné.

✨ Diverzifikujte

Ruce tvoří společně s červenou barvou srdcePrvním investičním tipem, který většina finančních profesionálů dává začátečníkům, je diverzifikace jejich aktiv. V zásadě to znamená, abyste nedávali všechna svoje vejce do jednoho košíku. Budete chtít, aby Vaše investice byly rozmanité typem aktiv, sektory, ke kterým jsou tato aktiva vázána, a dokonce i geografickou polohou Vašich aktiv.

  • Různé typy aktiv: Ve svém investičním portfoliu budete chtít mít kombinaci aktiv jako jsou akcie, podnikové dluhopisy, státní dluhopisy, nemovitosti a další. Některá z těchto aktiv jako státní dluhopisy jsou považována za nízkoriziková, ale to také znamená, že nabízejí nižší výnosy. Akcie jsou obecně více rizikové, ale mohou zase produkovat vyšší výnosy.
  • Různorodá odvětví: Nejen, že byste měli mít různé typy aktiv, ale ty by se měly také týkat různých sektorů ekonomiky. Například sázení pouze na zásoby ropy znamená, že pokud ceny ropy klesnou, může se Vaše portfolio snadno zhroutit.
  • Různorodá geografie: Mít různé typy aktiv jen z různých sektorů ekonomiky nestačí. Pokud vlastníte kombinaci akcií, dluhopisů, nemovitostí a dalších aktiv se sídlem pouze v Kanadě, co se stane, když kanadská ekonomika zažije pokles? Vaše portfolio se dostane do problémů. To je důvod, proč byste měli vlastnit směs aktiv z celého světa. Stejně jako některá aktiva jsou rizikovější než jiná, některé trhy také přicházejí s větším rizikem – a vyššími výnosy. Rozvíjející se trhy, jako je například Čína, jsou považovány za rizikovější, ale také nabízejí potenciál pro vyšší výnosy. Aktiva ze zavedených trhů, jako je Evropa, mohou být bezpečnější, ale mohou Vám také dlouhodobě přinášet nižší výnosy. Takže, jak přesně můžete diverzifikovat jednoduchým způsobem? Spíše než nakupovat stovky aktiv sami, můžete investovat do podílových fondů nebo portfolií ETF, které jsou spravovány profesionály. Tito profesionálové využívají své odborné znalosti (a spoustu matematiky) k nalezení správné rovnováhy stovek (nebo dokonce tisíců) různých aktiv z každého sektoru ekonomiky, z celého světa. Některá aktiva klesnou a některá porostou, ale postupem času by měl správný mix aktiv stoupat s mnohem menším rizikem než jedna akcie.

Zdroj: investiční část webu bmo.com

😎 Kupujte to, čemu rozumíte

Příliš mnoho investorů nakupuje podíly v podnicích, kterým absolutně nerozumí. Zapomeňte na žhavou „společnost zabývající se nanochirurgickými neuroelektrodami“, zaměřte se na akcie, kterým rozumíte. Pokud víte, jak vydělávají peníze, v co doufají a kam toto odvětví směřuje, budete mít oproti ostatním investorům velkou výhodu.

Zdroj: investiční web thebalance.com

📰 Dejte si pozor na média

Obrázek k článku„Zprávy“ neinformují o tom, co se bude dít, a ani Vám většinou neřeknou, co se právě děje. Zprávy v médiích obvykle hovoří o tom, co se již stalo. Dělají skvělou práci v tom, že se jejich informace jeví jako aktuální nebo relevantní v okamžiku vydání článků, ale když se budete na tyto informace dívat z jiného úhlu, začnete si všímat, které události se již odehrály a nemají vliv na aktuální a budoucí cenu akcií a tím zlepšíte i svoje investiční rozhodování.

Média například nejvíce hovořila o "dotcom" akciích právě ve chvíli, kdy bublina praskla. V každém případě si uvědomte, že zprávy informují především o významných věcech, co se již staly, nikoli o tom, co se právě děje!

📞 Zavolejte do společnosti

Černý ip stolní telefon na černý dřevěný stůlToto je nejlepší metoda, jak provést pořádný průzkum a dozvědět se vše o Vaší investici a jejích vyhlídkách. Každá veřejně obchodovaná akcie na trhu má kontakt pro vztahy s investory, kde Vám rádi zodpoví všechny Vaše dotazy. Je to zdarma a velmi dobře Vám to může pomoci zhodnotit, zda Vaše investice bude či nebude zisková.

🥰️ Buďte k sobě upřímní

Možná, že investování do akcií pro Vás prostě není ta pravá cesta. To je v pořádku, věnujte svůj čas a peníze něčemu, co Vám vyhovuje více. Pokud investujete, ujistěte se, že používáte skutečně pouze nadbytečné peníze. Pokud začnou jít akcie, které jste si koupili, špatným směrem, budete pak stále schopni platit nájem nebo nebudete muset prodávat svůj dům.

Finanční svobody můžete dosáhnout i jinými způsoby, než je investování do akcií. A tímto se přesuneme k závěrečné části článku, která se týká právě budování finanční nezávislosti a finanční gramotnosti. Tyto tipy jsou součástí již zmiňované knihy Bohatý táta, chudý táta od R. T. Kiyosakiho.

🥂 Bohatí nepracují pro peníze - Jak Kiyosaki vytvořil svou první společnost ve věku 9 let

The Walking Dead komiksVe věku 9 let Robert Kiyosaki a jeho nejlepší přítel Mike požádali Mikova otce (bohatého otce), aby je naučil vydělávat peníze. Po 3 týdnech strávených úklidem jednoho z mnoha obchodů Mikova otce a pobírání pouhých 10 centů týdně to Kiyosaki už nevydržel a stále více začal přemýšlet o tom, že skončí.

Tento okamžik, si bohatý táta vybral, aby mu dal první lekci o penězích: někteří lidé opouštějí práci, protože nedostávají dostatečně zaplaceno. Jiní to vidí jako příležitost naučit se něco nového. Bohatý táta poté požádal dva mladé chlapce, aby pro něj pracovali zdarma.

Tím, že jednal tímto způsobem, je chtěl přimět, aby si představili způsob, jak vytvořit svůj vlastní zdroj příjmů, který by byl na jejich práci nezávislý. K inspiraci jim stačilo několik komiksů, které se povalovaly okolo obchodu.

Vzali je a otevřeli knihovnu pro své spolužáky, kteří museli platit vstupní poplatek: 10 centů za 2 hodiny čtení. Za správu jejich malého podniku platili Mikově sestře 1 dolar týdně. Brzy vydělávali 9,50 dolaru týdně, aniž by se museli starat o správu knihovny. Tak vznikla jejich první společnost!

Zdroj: kniha Bohatý táta, chudý táta a investiční web olivierrolanden.medium.com

🤔 Proč se učit finanční gramotnost?

Bohatým se ve škole nenaučíte. Propast, která se zvětšuje mezi nejbohatšími a nejchudšími, není dílem náhody. Vzdělávací systém, takový, jak je dnes postaven nedovoluje tuto mezeru zmenšit. Jeho primárním cílem je naučit Vás vstoupit do pracovního světa tak, jak již existuje, a umožnit Vám tak stát se velmi dobrým zaměstnancem. Ale ne moc dobrým zaměstnavatelem. A zde vzniká ten rozdíl.

Současný vzdělávací systém neučí ani o základech správy osobních financí, které umožnily bohatým budovat své bohatství. Je na Vás, abyste převzali odpovědnost za sebevzdělávání a využili těchto znalostí k získání aktiv, která Vám umožní generovat příjem.

Problém není v tom, jak zjistit, kolik vyděláváte, ale kolik jste schopni odložit. Prvním krokem k tomu, abyste se dostali z tzv. "krysího závodu", je: uvědomte si rozdíl mezi aktivem a závazkem. Aktivem je titul nebo smlouva, která umožňuje jeho vlastníkovi generovat příjem.

Naopak pasivem jsou veškeré pravidelné výdaje.

Nějaké příklady: Chudí lidé se svými penězi hospodaří ze dne na den, střední třída nakupuje pasiva (závazky) v domnění, že nabývají aktiva a bohatí respektive budoucí bohatí budují pevnou základnu aktiv, která generují jejich příjmy.

Střední třídy se ocitají v permanentním stavu neustálého finančního boje. Jejich primárním zdrojem příjmů je jejich plat. A zvýšení platů obvykle vede ke zvýšení výdajů.

Vysvětlíme si, proč Vaše vlastní bydlení NENÍ aktivem: Celý život budete pracovat, abyste splatili hypotéku, kterou jste si vzali. Vaše náklady na splácení představují významnou částku. Musíte také zaplatit daň z nemovitosti. Vaše investice se také může znehodnotit, pokud trh s nemovitostmi klesne nebo pokud nakoupíte na vrcholu cenového cyklu. Místo abyste investovali do aktiva, které Vám pravidelně vydělává, splácíte svůj měsíční úvěr bance. Jinými slovy, skutečným vlastníkem Vašeho domova je banka! Chcete-li skutečně získat své vlastní bydlení, musíte nejprve vytvořit příjem, pomocí kterého budete financovat své měsíční splátky.

Zde je několik příkladů skutečných aktiv:

  • Byt, který pronajímáte a jehož nájemné hrazené nájemcem umožňuje splácet měsíční splátku úvěru sjednaného na nabytí nemovitosti
  • Podnik, který nevyžaduje Vaši přítomnost, ale jehož jste hlavním vlastníkem.

Stručně řečeno, hlavní kroky, jak se dostat z krysího závodu, jsou: Pochopit rozdíl mezi aktivem a pasivem a soustředit své úsilí na nákup aktiv, která generují stálý příjem.

Udržujte své výdaje a své dluhy na minimu a starejte se o své celkové zdraví!

💸 Historie daní a síla korporací

Červená láska neonové světelné nápisyDaň z příjmu vznikla v Anglii v roce 1874. Ve Spojených státech byla zavedena v roce 1913.

Původní plán, podle kterého bohatí přispívali k růstu a rozvoji národa, se později rozšířil na střední třídy a chudé a... upřímně - nakonec se tento nápad úplně zvrtnul a zcela obrátil svůj význam.

Bohatí mají tajnou zbraň, aby se ochránili před obzvláště vysokými daněmi. Tou zbraní je prostě jejich vlastní společnost. Nabízí jim řadu výhod z hlediska optimalizace daní.

Mechanismus, kterým bohatí minimalizují své daně, je následující: Majitelé společnosti jsou v kontrastu se zaměstnanci společnosti. Zatímco zaměstnanec nejdříve vydělá peníze, z nich zaplatí daň a poté zbývající část utratí, zaměstnavatel vydělá peníze, utratí peníze a poté platí daň. Jinými slovy: Nejprve zaplaťte sami sobě! Kiyosaki nás nyní vyzývá, abychom vzali v úvahu hlavní složky toho, co nazývá finanční IQ:

  • Účetnictví: Tady nemáte na výběr. Pokud chcete investovat na akciovém trhu, budete potřebovat pár základních účetních znalostí, abyste si mohli přečíst výroční zprávy společností, do kterých chcete investovat. Stejně tak potřebujete tuto znalost, pokud si chcete vytvořit svůj vlastní podnik.
  • Investiční strategie: Mluvte s investory a sledujte, jak se chovají. Účastněte se seminářů na dané téma.
  • Tržní právo: Ovládněte zákon nabídky a poptávky. Žádný majitel společnosti nemůže uspět, pokud nemá tyto základní znalosti osvojené. Pochopte potřeby svých zákazníků.
  • Zákon: Aby vaše podnikání mohlo růst správným způsobem, musíte mít alespoň minimální právní znalosti.

Upozornění

V žádném případě není zaručené, že všechny zde uvedené informace jsou přesné a pravdivé. V žádném případě se nejedná o finanční ani jiné poradenství a uživatel těchto stránek na sebe bere plnou odpovědnost za libovolné užití těchto informací a za případné škody či újmy jimi způsobené nebo jinak související s informacemi na těchto stránkách. Prosíme, nekopírujte bez předchozího svolení obsah v původním znění. Můžete však použít přeformulované části článku ve svém vlastním článku, pokud na svůj web poté umístíte zpětný odkaz.

Pokud se Vám článek líbil, můžete ho sdílet pomocí těchto sociálních sítí:

  • Sdílet článek s názvem "Investiční weby jako zdroj finančních tipů ♨️ [Souhrn] 🥰️" na WhatsAppu
  • Sdílet článek s názvem "Investiční weby jako zdroj finančních tipů ♨️ [Souhrn] 🥰️" na Facebooku
  • Sdílet článek s názvem "Investiční weby jako zdroj finančních tipů ♨️ [Souhrn] 🥰️" na Twitteru
  • Sdílet článek s názvem "Investiční weby jako zdroj finančních tipů ♨️ [Souhrn] 🥰️" na LinkedIn